piątek

Autor:    , Gatunek: Poezja, Dodano: 03 listopada 2017, 12:03:18
[tekst został skasowany przez autora]

Komentarze (4)

  •    
  • 03 listopada 2017, 12:04:21

  Czas spycha wiersze w otchłań kolejnych zakładek baz danych. Z planów opanowania świata komentarzami w sieci, nic nam nie wyszło. Trzeba ułożyć jakiś nowy plan, by przedostać się do sąsiedniego wszechświata na imprezę. Jest jak studnia życzeń, jeśli w to wierzysz. My, podróżnicy astralni, mamy wątłe skafandry i wielkie serca. Przez nocne podróże do Kolumbii, nadal pociągamy nosami - w chwilach roztargnienia. Mieszkamy w autach, na strychach i drzewach. Lubimy, gdy one tańczą przy ognisku. Nasze kobiety nie mogą zaznać snu. Wiemy, że to wszystko wina wiatraka, z którym każdej nocy toczymy bój. Gdy już dotrzemy do Żabki, wykupimy wszystkie zapasy kawy, papierosów i czekoladowych batoników. Będziemy sublimować tak ostro, że nawet to wszystko porzucimy, i zdobędziemy karty benefit do McFit'a. Lecz teraz szukamy kluczy, które trzymamy w dłoni. Z jezdni zawsze ratujemy ślimaczki i żuczki. Czasem zdarzają się nam cuda.

  |

 • Czasem zdarza nam się dostrzec cuda wokół siebie albo inne banały. Obserwacja, rzadko sprawczość. Ten piątek jest wolny od pracy dzięki uszczupleniu puli dni urlopu wypoczynkowego, ale nie jest wolny od lęku przed powrotem, poniedziałkiem. Trudno odwrócić uwagę spacerem, nieco łatwiej myciem okien, ale najlepiej sprawdza się gotowanie dla żon, matek naszych dzieci. Sprawdza się i nie sprawdza, bo bumerang lęku wraca znienacka i uderza nas w tył głowy.

  •    
  • 03 listopada 2017, 17:45:25

  Lepiej nie klękać przed lękiem. To jak walka na pięści. Dopóki się nie zaczęła, jest obawa, a gdy trwa, nie ma już czasu na lęk - jest działanie. Można znieruchomieć, można odejść od zmysłów, jak śpiewa Bartosiewicz, albo rzucić się w przepaść jak stąd do Biedronki, i walczyć dzielnie o ostatnie Oreo.

 • Ostatnia wypowiedź Serducha' podoba mi się lepiej od publikowanego tekstu. : - )))

DODAJ KOMENTARZ: Skasowanych treści nie można komentować