Jeden

Autor:    , Gatunek: Proza, Dodano: 19 lipca 2018, 18:00:21

 

 

 

 

Jeśli ta wiedza Cię uwalnia, korzystaj z niej, lecz jeśli zacznie ograniczać, wiesz co z nią uczynić. Objaśniać chcą świat, którego sami nie rozumieją. Szukają fundamentów w świecie, w którym żywioły przemieniają posągi świętych w pył. Jeszcze wydają się szczęśliwi, bo nic im nie doskwiera. Gdy naraz rozbolą ich cztery zęby mądrości, która nauka pozwoli im przetrwać ten ból? Pod bawełną trzęsą się ich tłuste ciała pełne pożądania, z którymi walczą, i do których czują odrazę, więc sami stają się niespójni i podzieleni, wykładając hipokryzję. Będąc wśród nich, bądź jak dziecko, które dłubie w nosie. Bo są perfidni, gdy mówią o miłości. Gdy przyszłoby im wybrać pomiędzy Twoim życiem, a dogmatem, poświęciliby Cię bez wahania, posłużyłbyś za ofiarę w czasie konfliktu. Nie znają miłości, bo ich dusze są zbyt spolaryzowane. Pamiętaj, że w grupie stają się niebezpieczni - jak każdy tłum, więc nie lekceważ ich. Wiedz, że aureole świętych są tylko atrapami korony. Jak mogłoby im zależeć na Twojej wolności? Tu nie chodzi o Twój wzrost i Twoje szczęście. Chodzi o władzę nad Tobą. Chcą przetrwać, jak każdy organizm, i wzrastać, więc jesteś im potrzebny, ale jako kolejne ogniwo. Lecz nie walcz z nimi. To ich umacnia jedynie. Wykorzystają Twoją walkę. Powiedzą, że jesteś pod wpływem złego i posłużysz jako przykład zagubionej duszy. Jeśli nie spalą Cię na stosie, uklękną i pomodlą się nad Tobą. Stać ich na litość, lecz nie na współczucie. Tak swoim buntem, tylko umocnisz ich strukturę. Gdy zostawisz ich w spokoju, pamiętaj, by na siłę nie szukać innej wspólnoty i niebezpiecznych guru. Z otwartym sercem, które nie patrzy na świat przez witraże, odnajdziesz pełniejsze, niepodzielone życie. Będziesz się gubił i błądził, lecz będzie to Twoje błądzenie. Moralność jest atrapą empatii. Świat płonie, a wszystkie żywe istoty cierpią w tym świecie zmian, więc jak możesz spać?
    
|

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (21)

  • miej pasję:)

    •    
    • 19 lipca 2018, 21:57:23

    Jaką obecnie masz pasję, gdy dzieci prędko wyfrunęły z gniazda, by nie słuchać Twoich rad?

  • o kobietę się dba, nosi po rękach, troszczy. musisz się jeszcze wiele nauczyć.

    •    
    • 20 lipca 2018, 10:00:28

    Jestem z jedną kobietą Valerko, już kolejny rok. Dbam o nią. Ty Valerko, dbaj o mnie, i nie spamuj, proszę. Nie baw się we wróżkę, bo nie widzisz mnie w swojej szklanej kuli. Zdrowia.

  • Wszystkiego dobrego:)

    •    
    • 20 lipca 2018, 10:57:37

    Dziękuję. Już Ci o tym pisałem, tylko słabą masz pamięć, albo nie chcesz pamiętać Valerko. Proszę nie trać czasu. Z Twoich zaproszeń na herbatkę nie skorzystam, nawet jeśli będę sam, nie spotkamy się. Proszę, nie trać czasu.

  • Piotruś no co Ty, przypomnij mnie sobie:) obiecuję, że będą tylko wegańskie dania:)

    •    
    • 20 lipca 2018, 17:29:48

    Jeśli to żarty, to naprawdę bardzo kiepskie Wiola. Czy wiesz, że sama skazujesz się na samotność? Chcesz zostać Baba Jagą? Jesteś na dobrej drodze. Sądzę, że laski Cię nie lubią, bo klęczysz przed facetem - w tym przypadku przede mną - a faceci Cię nie szanują, bo jesteś zdesperowana, zatem niebezpieczna. Na pewno żadna koleżanka dziecka Ci nie pożyczy. Wobec mężczyzn jesteś apodyktyczna, więc ja kontaktów z Tobą wolę nie utrzymywać. Jeśli pójdziesz na terapię, może kiedyś pogadamy w cztery oczy. Namiar już otrzymałaś ode mnie. Myślę o Tobie dobrze. Trzymaj się.

  • no co Ty, wierzyrz Jeżykowi? ja szukam pokrewnej duszy, w sumie nie patrzę na wiek. przepraszam, że Cię odrzuciłam. mogę być Twoją przyjaciółką, nawet gdybyś z kasy oskubał. :) mam taką Helenkę, pięknie zna nutki i śpiewa mi piosenki swojej babci. rzadko się z nią widują, chyba, że na noc jestem, bo mama jej wyjeżdża do Stanów. słodkie dziecię. a ja do pracy i odbieram. błąd, że ludzie szukają pomocy u kogoś, a tą pomoc mają ją w sobie.

    •    
    • 20 lipca 2018, 20:55:17

    Chciałbym napisać, że świetnie sobie radzisz, ale niestety jest inaczej. Nie okłamuj się Wiola, że mnie zostawiłaś. Nie okłamuj się, że się znamy. Kilka lat temu rozmawialiśmy chwilę, nic więcej. Nie zostaniemy przyjaciółmi, bo nie potrafisz się przyjaźnić z mężczyznami. Uwodzisz każdego faceta, który obdarzy Cię odrobiną uwagi. Dlatego również nie masz koleżanek. Sama skazujesz się na samotność. A z roku na rok będzie coraz gorzej, bo będziesz coraz słabsza, starsza, mniej zaradna. Daj sobie pomóc. Idź do kogoś, kto rozkmini Ci ten problem. To żaden wstyd. Przede wszystkim nie okłamuj się, że wszystko jest dobrze. Zauważ, że coś nie gra. Zobacz, że ludzie odwracają się od Ciebie, nie chcą rozmawiać, unikają. Zwróć się do specjalisty. Dokładnie do tej dziewczyny - do której namiar otrzymałaś ode mnie. Spróbuj, sprawdź. Jedno spotkanie nic Ci nie zrobi złego.

  • tylko Bóg wie, co jest dla mnie dobre. gdy z kimś jestem szczęśliwa, to nie zdradzam. aż tak Cię nie zostawiłam, dałam sobie czas. zachowujesz się jak ja kiedyś:)

    •    
    • 21 lipca 2018, 10:04:35

    Wiola, zejdź na Ziemię. Nie znamy się, a mówisz o jakimś "zostawianiu". Mówisz kompletnie od czapy. Toczy Cię choroba dziewczyno. Można się zasłaniać Bogiem, i każdy czyn można nim usprawiedliwić. Zejdź na Ziemię. Halucynujesz, żyjesz w świecie fantazji.

  • moda wada, że się szybko zakochuję, ale ok.

    •    
    • 21 lipca 2018, 11:23:32

    Zakochałaś się we własnym zwierciadełku Wiola. Pokochałaś swój fantazmat, własną wizję mnie. Nie wiesz jaki jestem, co lubię, co mnie ukształtowało, co przeżyłem, i czym żyję obecnie. Podobnie jak w przypadku Boga, prawdziwie zakochać się można w kimś, kogo się poznało, z kim się współodczuwa, z kim się żyje, rozmawia, dzieli się sobą na codzień. Gadałaś z własnym krasnoludkiem - jak to mówi Ilonka. Spójrz ile lat straciłaś na nieszufladzie, rozmawiając z Kasią Wojciechowską, sądząc, że rozmawiasz ze mną. Teraz nawet nie ma po niej śladu. Poprosiła o usunięcie tego konta lub sam administrator je skasował. Ile czasu straciłaś? Obudź się, zobacz ile czasu spędzasz we własnej głowie. To jest zawsze bardzo niebezpieczne. Proszę, uważaj na siebie. Nie musisz tego robić, ale pamiętaj o tym kontakcie, który Ci dałem. Jeśli poczujesz, że tracisz kontrolę, wykorzystaj ten namiar. Bądź zdrowa.

  • w Twoim złych charakterze na pewno się nie zakochałam, a w sobie:)

    •    
    • 21 lipca 2018, 11:59:09

    Dokładnie :) Trzymaj się Wiola.

  • nie pokłóćmy się, to że się zakochałam zawdzięczam komuś:) myślałam, że Cię zaciągnę na randkę, ale ok.

    •    
    • 21 lipca 2018, 12:12:05

    Od lat powtarzam Tobie, że nie ma takiej opcji. Poddawaj w wątpliwość własne myśli. Pytaj skąd przychodzą, pytaj kto mówi. Bądź ich obserwatorem. Nie daj się im kierować jak chcą. Ty jesteś kapitanem tego statku, więc przejmij ster. Będzie dobrze.

  • Może jakbym z Toba porozmawiała, obawy by przeszły.:)

    •    
    • 22 lipca 2018, 02:58:21

    Weź pod uwagę, że to jest koniec rozmowy.

  • nie mów bzdur:)